Ion Cleanse (Ayak Detoksu)

Tamamlayıcı Uygulamalar

Online Randevu

Ayaklarınızda 2000’den fazla ter bezi ve 4000’den fazla gözenek olduğunu biliyor muydunuz? Ayurveda ve Doğu geleneklerinde detoksifiye edici ayak banyolarının binlerce yıldır kullanılmasına şaşmamak gerek 

Aslında, bu iyileştirme sistemi Romalılar tarafından osmoz ve difüzyon süreçleri yoluyla vücuttan yabancı maddeleri çekmek için hamamlarla birlikte de kullanılmıştır. 

Detoks ayak banyosunda iyonizasyon kullanımı nispeten yeni olsa da, tekniğin kendisi günümüzde hala uygulanan eski ve saygın yöntemlere dayanmaktadır. Ve iyonizasyon ile birleştirildiğinde detoksifikasyon etkileri daha hızlı ve daha dramatik olabilir.

İyon detoks ayak banyosunun tam olarak ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve genel sağlığınıza nasıl fayda sağlayabileceğini inceleyelim.

Detoksifikasyon Nedir?

Özünde detoksifikasyon, ağır metaller, küf, maya, mantar, pestisitler, koruyucular ve diğer kimyasallar gibi toksik elementlerin vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Bu işlem insan vücudunda karaciğer, böbrekler ve hatta deri tarafından doğal olarak gerçekleştirilir. 

Ancak vücut çok fazla toksinle aşırı yüklendiğinde, doğal detoksifikasyon süreci engellenir.Birçok hastalık, vücuda giren ve vücutta biriken çevredeki kirleticiler ve toksinler ile ilgilidir. 

Detoksifikasyon, fazla toksinleri uzaklaştırır ve vücudun kendi doğal detoksifikasyon yeteneğini geliştirir. Kronik hastalıklarla savaşmak ve genel sağlığı iyileştirmek için tasarlanmış herhangi bir tedavi planında önemli bir ilk adımdır.

Detoksifikasyon Ayak Banyosu Nedir?

Detoksifikasyon ayak banyosu, basitçe ayakları ılık su dolu bir küvette bekletme işlemidir. Detoksifikasyon sürecine yardımcı olmak için suya belirli bileşenler eklenir. Toksinleri vücuttan atmanın en güvenli ve en rahatlatıcı yollarından biridir. Bu yöntemi tercih ediyoruz çünkü vücudun doğal detoksifikasyon yeteneğini arttırmada oldukça etkili

 

İyon Detoks Ayak Banyosu Nasıl Çalışır?

 

İyonik detoks ayak banyosu süreci aslında oldukça basittir. Bir küveti ılık suyla doldurarak başlıyoruz. İletkenliği artırmak için ılık suya tuz eklenir. Daha sonra hafif bir elektrik akımı üretmek için küvete bir dizi yerleştiririz.

Bu doğru akım, suyu, seçtiğimiz ayarlara bağlı olarak, pozitif yüklü hidrojen iyonları ve oksijen gazına veya negatif yüklü hidroksit iyonları ve hidrojen gazına ayırır.

Makine açıldığında hasta ayaklarında hafif bir karıncalanma hissedebilir. Bunun nedeni, vücudumuzun su ve elektrolitlerden oluşması ve akımın vücutta dolaşmasına izin vermeleridir. Bu akım, vücudun kendi doğal detoksifikasyon yeteneklerini artırmak için bir katalizör gibi çalıştığı için karıncalanma hissine neden olur.

60 dakikalık bir seansın sonunda su renk değiştirir. Renk değişimi, dizideki metal plakaların oksidasyonu ve sudaki çözünenlerle reaksiyona giren iyonlardan kaynaklanır.

İyonik bir ayak detoksu, diğer ayak detoksu yöntemlerinden daha etkilidir çünkü elektrik akımı aslında vücutta dolaşır ve kalıcı detoksifikasyon etkilerini uyarır. Diğer yöntemler benzer rahatlama yararları sağlar, ancak etkileri uzun sürmez ve yalnızca cilt yüzeyine yakın toksinleri çıkarabilirler.

İyonik Detoks Ayak Banyosunun Faydaları

İyonik detoks ayak banyosunun birincil faydası, vücudun kendi doğal detoksifikasyon yeteneklerini geliştirmesidir. Bu, vücudun ağır metalleri ve diğer toksik elementleri vücuttan daha verimli bir şekilde uzaklaştırmasını sağlar.

Vücudun doğal detoksifikasyon sürecine yardımcı olmak aşağıdakilerle sonuçlanır:

 • Daha güçlü bir bağışıklık sistemi
 • Kronik ağrı ve inflamasyonda azalma
 • Kronik hastalıkların önlenmesi
 • Kronik hastalık semptomlarından kurtulma
 • Potansiyel kilo kaybı
 • Artan enerji ve odaklanma
 • Gelişmiş lenfatik drenaj
 • Daha iyi cilt sağlığı
 • Daha az baş ağrısı ve migren
 • Geliştirilmiş dolaşım ve kalp sağlığı
 • Genel bir rahatlama hissi ve iyileştirilmiş ruh hali
 • Stres giderici
 • Ayaklarda ve ayak bileklerinde şişmenin azalması
 • Geliştirilmiş sindirim ve besin emilimi

 

Çoğu zaman, bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir hastayla çalışırken, vücudun toksinleri verimli bir şekilde çıkaramaması nedeniyle ilerlemeleri durabilir. Toksinlerin birikmesine izin verilirse, hastanın bağışıklık sistemi zarar görür, iltihaplanma artar ve vücut kurtulamadığı toksinleri yeniden emer.

Detoksifikasyonu destekleyerek ve dolaşımı hızlandırarak hastanın lenfatik sisteminin tıkanmamasını sağlayabiliriz. Bu, vücudun kalan toksinleri dışarı atmasına izin vererek, hasta için genel sağlığın iyileşmesini sağlar.


İyon Detoks Ayak Banyosundan Kimler Yararlanabilir?


Hemen hemen herkes, genel sağlıklarını artırmak için iyon detoks ayak banyosundan yararlanabilir. Deneyimlerimize göre, kronik ağrı, hastalık, migren ve yorgunluktan mustarip hastalar en çarpıcı iyileşmeyi yaşarlar.

İyonik ayak banyoları ayrıca cilt rahatsızlıkları, mantar veya maya enfeksiyonu ve sindirim sorunları olanlar için de faydalıdır. Bu tedavi aynı zamanda IV tedavisi  tedaviler ile tamamlanır.

Herhangi Bir Risk Var Mı?

Yan etkiler çok nadirdir. Bununla birlikte, bazı hastalar tedaviden sonra hafif mide bulantısı veya baş dönmesi yaşayabilir. Ayaklarında açık yara olan hastaların ayak detoks banyosu yapmamaları gerekir.

İyonik ayak banyoları gerçekten işe yarıyor mu?


Ne yazık ki, iyonik ayak banyolarının etkinliği konusunda bazı şüphelere yol açan birkaç küçük ve kötü yürütülmüş çalışma var. Ancak iyon ayak banyolarının hastalarımız üzerindeki olumlu etkilerini ilk elden gördük. Ve olumlu sonuçlar gören sadece biz değiliz!

AMD tarafından yapılan araştırmalar, 30 dakika sonra detoks ayak banyosu suyundaki ağır metal miktarlarında önemli artışlar olduğunu gösteriyor. AMD tarafından yapılan bir başka çalışma da iyonik detoks ayak banyoları alan hastaların idrarındaki Glifosat seviyelerinde önemli bir düşüş buldu.

Bilimsel araştırmalar ayrıca iyon ayak detoksu alan hastaların tedaviden sonraki üç gün içinde idrar ve dışkılarında daha yüksek miktarda toksin bulunduğunu ve tedavinin gerçekten detoksifikasyonu iyileştirdiğini göstermektedir. 

Ve son olarak, Pacific College of Health and Science, iyonik temizlemeden sonra hastanın kanındaki  alüminyum ve arsenik seviyelerinde önemli bir azalma olduğunu gösteren bir çalışmadan alıntı yapıyor.

İyonik ayak banyolarına ek olarak, uygulayıcılarımız detoksifikasyonu desteklemek için kişiselleştirilmiş bir tedavi planının parçası olarak lenfatik drenaj ve IV tedavisi önermektedir. Tüm bu terapiler dolaşımı artırır ve insan vücudunun artık toksinleri yok etmesine yardımcı olur.

Detoksifikasyon, genellikle tüm vücudun ve organ sistemlerinin işlevini optimize etmeye odaklanan fonksiyonel bir ilaç tedavi planının ilk adımıdır. Amacımız, ister genetik, ister çevre veya yaşam tarzı ile ilgili olsun, hastalığın altında yatan nedenleri ele almaktır.

Vücudun kendi kendini iyileştirme yeteneğini geliştirmek için doğal stratejilerin ve yaşam tarzı desteğinin bir kombinasyonunu kullanıyoruz. Genel sağlığınızda proaktif bir rol almakla ilgileniyorsanız, fonksiyonel tıp hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.