Glutatyon

IV Therapy

Online Randevu

Glutatyon

Glutatyon en kuvvetli antioksidan… Bağışıklık sisteminin ordu komutanı. Kuvvetli, etkili, mükemmel bir yaşlanma engeli… Vücudumuzda oluşan serbest radikal dediğimiz okside atık çöpleri toplayan ordunun başı ve en güçlüsü.. Komutanın gücü azalırsa hasta olur ve yaşlanırız.
Her gün, her an doğal “atık ürünü” olarak da o moleküllerin milyonlarcası üretiliyor, 1 yılda üretilen serbest radikal miktarı birkaç kiloyu bile bulabiliyor.
Bu yapılar dokundukları, yapıştıkları her yerin yapısını bozan, yıpratan, kronik hastalıklara zemin hazırlayıp yaşlılığın tadını tuzunu kaçıran son derece zararlı yapılar. Glutatyon yani antioksidanların ustası, zararlı serbest radikalleri tek tek avlar.
Glutatyonun sadece serbest radikal avcılığıyla sınırlı değil, o aynı zamanda mükemmel bir detoks ustası. Toksinlerden arınmak söz konusu olduğunda da yine en ön safta o var.
Karaciğer en büyük detoks organımız. Temizlik fabrikamız Glutatyon karaciğerdeki detoks süreçlerinin en mühim oyuncusu, baş ustası.
Bedende birikebilen ağır metalleri ve kimyasalları da glutatyon temizliyor.
Nörotoksik cıvadan ya da kanserojen arsenik, kadmiyum, bakırdan temizlenmek, meyve ve sebzelerdeki kimyasal kirlerden kurtulmak, et ve süt ürünlerindeki hormonlar ya da antibiyotiklerden arınmak söz konusu olduğunda da yine glutatyon devreye giriyor.
Sigara dumanındaki toksik maddeler ve serbest radikalleri yine glutatyon temizliyor.
Sigara dumanı inanılmaz miktarlarda serbest radikal üretiyor. Bir nefes sigarada binden fazla serbest radikal vardır.
Bu pasif içiciler yani “duman altı” olanlar için de ne yazık ki geçerli.
İşte burada yine glutatyon devreye giriyor, antioksidan gücünü gösteriyor.
Glutatyon kas gücü ve verimliliğini de artırır. Güç, kuvvet ve yüksek iş verimi sağlar. Glutatyon enjeksiyonlarından sonra müthiş bir dinamizm kazanılır.
Glutatyon bize ek bir enerji de yükler Enerji üretiminde de önemli bir etkisi vardır. Mitokondriler enerji istasyonlarının ve daha çok enerji kullanan hücrelerin daha çok mitokondrisi olur.
Çalışkan kalp kası hücrelerinden her biri neredeyse 5 bin mitokondriye sahiptir.
Mitokondrilerin sayısı arttıkça glutatyon üretimi de, kullanımı da artar . Beden adeta bir tür enerji patlaması yaşar.
Güçlü bir antioksidan savunma sistem, etkin bir detoks gücü, güvenli bir “antikanser” duvar yapılanması, enerji, sağlam kaslar, kalp, akciğer, daha az alerjik problem demektir.
Kısacası daha çok sağlık ve yaşlılık değil yaş almak için glutatyon şarttır.
Ne var ki çevresel etenge, sigara, menopoz, yaşlanmak, kötü uyku, az hareket ve kötü beslenmeyle hızla miktarı azalır ve yaşlanma hızlanır.
Bu nedenle “Ben yaşlanmak değil yaş almak istiyorum ” diyorsanız glutatyonunuzu destekleyin.