Çinko

IV Therapy

Online Randevu

Çinko

Bir eser mineral olan çinko, yüze yakın enzimin faaliyetlerini uyarır ve vücudun sağlıklı çalışması için gereklidir. Bu besinden yoksun kişiler hastalığa daha duyarlı olabilir, bu da ideal olarak vücut hücrelerinde yeterli miktarda Çinko bulunması gerektiği anlamına gelir.
Bu amaçla, vücudun doğal kendini savunma yeteneğini geliştirmek için önceden var olan eksiklikleri tamamlamak için Çinko IV İnfüzyonumuzun intravenöz uygulaması önerilir! Çinko, vücudunuza bir dizi inanılmaz fayda sağlar. Bağışıklık sistemini destekler, zararlı patojenlerin istilasını önler ve uygun hücre bölünmesi için gereklidir. Bu harika eser metalin düşük seviyeleri çok sayıda hoş olmayan semptomlara neden olabilir.
Çinko, enfeksiyonları azaltma ve belirli uyaranlara verilen reaksiyonların şiddetini azaltma yeteneğine sahiptir. Ayrıca enerji ve berraklığı artırabilir ve cildin yapısını ve bütünlüğünü desteklemede rol oynar. Sağlıklı dokularda yaşa bağlı değişiklikleri düzenlemenin yanı sıra duyu ve kemik sağlığını korumak için intravenöz çinko takviyesi de önerilir.
Çinko, vücudun yabancı istilacılara karşı kendini savunma yeteneğini geliştirir. Sonuç olarak, Çinko IV İnfüzyonunun uygulanmasından sonra enerji seviyelerinde eş zamanlı bir iyileşme gözlemlenebilir.
Düzenli Çinko takviyesi cilt, saç ve tırnakların durumunu iyileştirebilir, bakteri üremesini ve iltihabı azaltırken iyileşmeyi teşvik edebilir. Bu özellikler Çinko’yu diğer endişelerin yanı sıra çatlakların yönetiminde faydalı kılar.
IV Çinko takviyesi, doğal bir anti-inflamatuar olarak hareket ederek hastalığa duyarlılığı azaltabilir. Ayrıca belirli uzun vadeli sağlık koşullarının ilerlemesini azaltabilir.

Çinko Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Çinko, sayısız sağlık yararına sahip harika bir metaldir. Grip ve soğuk algınlığı için etkili bir çare olarak pazarlanmaktadır. Bununla birlikte, vücut tarafından çeşitli işlevler için kullanılır. İlk olarak, vücudun hormon üretimi, bağışıklık, sindirim, büyüme ve hücre onarımı gibi düzenli ve temel günlük işlevleri sürdürmek için çinkoya ihtiyacı vardır. Çinko ayrıca anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve kanser ve kalp hastalığı gibi hastalıklar için çeşitli terapötik faydalar sağlar. Çinko ayrıca antibakteriyel ve bağışıklık destek özelliklerine sahiptir. Özellikle akne ile mücadele ederken cilt için özellikle faydalıdır.
Çinko vücudun tüm dokularında bulunur ve uygun hücre bölünmesi için gereklidir. Serbest radikallerle savaşabilen ve yaşlanma sürecini yavaşlatabilen güçlü bir antioksidan görevi görür. Çinko hormon üretimi için de gereklidir ve küçük bir eksiklik bile kısırlığa neden olabilir. Son araştırmalar, çinko alımını gelişmiş zihinsel işlevle ilişkilendirmiştir. Çinko, nörotransmiterlerin işleyişini artırmak için B-kompleks vitaminleri ile birleşir ve beynin öğrenmeyi kontrol eden kısmında büyük miktarlarda bulunur.

Çinko Eksikliği ve Belirtileri

Çinko eksikliği, birisi çinko içeren yiyecekleri tüketmediğinde veya vücudun çinkoyu etkili bir şekilde emmesini zorlaştıran sindirim bozuklukları olduğunda ortaya çıkar. En yüksek çinko seviyeleri et ve deniz ürünleri de dahil olmak üzere hayvansal proteinlerde bulunur. Çinko, çinko emilimini engelleyen anti-besinlere sahip olduğu için vücut bu tip çinkoyu ememese de baklagiller ve tahıllarda da bulunur.
Vücutta yeterli çinko seviyesi olmadan, kişi sık soğuk algınlığı ve grip, sürekli yorgunluk hissi, zayıf cilt sağlığı, zayıf konsantrasyon ve yaraların geç iyileşmesi gibi çeşitli olumsuz reaksiyonlar yaşayabilir.

Çinko Eksikliğinin Diğer Belirtileri Şunlardır:

  • Tuzlu veya Tatlı Yiyeceklere Aşerme
  • Değişen Tat ve Koku
  • Kilo Alımı veya Kaybı
  • Kronik Yorgunluk
  • Kısırlık Sorunları
  • Sindirim Problemleri
  • Zayıf Hafıza ve Konsantrasyon
  • Saç Dökülmesi ve Cilt Enfeksiyonları
  • Gecikmiş yara İyileşmesi

Çinko Eksikliği Kimler Risk Altındadır?

Bitki bazlı bir diyet uygulayan kişiler, diyetleri en önemli çinko kaynağı olan hayvansal proteini içermediğinden çinko eksikliği açısından yüksek risk altındadır. Aynı şekilde, kronik gastrointestinal ve sindirim sorunları olan kişilerde de çinko eksikliği olması muhtemeldir. Son olarak, doğum kontrol hapı kullanan kadınlar çinko eksikliği açısından daha yüksek risk altında olabilir çünkü bu hormonlar çinkonun rolüne müdahale eder.