C Vitamini

IV Therapy

Online Randevu

C Vitamini

C vitamini, sağlığınızın ve zindeliğinizin önemli bir bileşenidir. Ne yazık ki, vücudunuz kendi başına C vitamini üretemez. Portakal, limon ve kırmızı dolmalık biber gibi yiyecekler C vitamini açısından zengindir ve diyetinizin bir parçası olmalıdır.
Ne yazık ki, tüketilen C vitamininin sadece küçük bir yüzdesi vücudumuz tarafından emilebilir. Yüksek dozda C vitamini gastrointestinal (GI) rahatsızlığa neden olabilir. Bu sorunla mücadele etmenin ve C Vitamininin faydalarını en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolu, Vitamin C IV Tedavisidir.
Araştırmalar, Vitamin C IV Tedavisinin vücudunuz için oldukça faydalı olduğunu gösteriyor. Vitamin C IV Terapisi, GI yolunuzu atlamanıza ve yüksek dozlarda Vitamin C’nin tüm avantajlarından yararlanmanıza olanak tanır.

Kollajen Üretimi

C vitamini, vücudunuzdaki kolajenin korunmasında önemli bir rol oynar.

Kollajen, bağ dokunuzda bulunan birincil yapısal proteindir. Aslında, kolajen toplam vücut proteininin yaklaşık üçte birini temsil eder. Düşünün: deri, kemikler, dişler, kıkırdak, tendonlar, kan damarları, kalp kapakçıkları ve daha fazlası. Kolajen özellikle kalbinizin sağlığı için önemlidir.
C Vitamini damardan almak, kolajeninizin sağlıklı durumda kalmasını sağlamanın ve kardiyovasküler hastalıkları önlemeye yardımcı olmanın harika bir yoludur.

Anti-Kanser Özellikleri

Geleneksel kemoterapi tedavileriyle birlikte kullanıldığında, araştırmalar C vitamininin birçok kanser türünün tedavisine aşağıdaki yollarla etkili bir şekilde yardımcı olabileceğini göstermektedir:
Vücudunuzdaki toksisite seviyelerini azaltmak
C vitamini, daha yüksek doz kemoterapiyi tolere etmenize yardımcı olabilir. Bunu vücudunuzdaki toksisite seviyelerini azaltarak yapar. C vitamini, kemoterapi ilaçlarının kanser hücrelerine saldırmasına izin verirken aynı zamanda bu ilaçları vücudunuzun geri kalanından korur.
Kanser hücreleriyle savaşmak
C vitamini vücudunuzu korumaktan fazlasını yapar; hatta kanserle savaşmanıza bile yardımcı olabilir. C vitamini bağışıklık sisteminiz için harikadır. İntravenöz olarak uygulandığında, yüksek dozlarda C vitamini sadece kanser hücrelerine saldıracak ve sağlıklı dokuya zarar vermeyecektir.

Antihistamin Etkileri

Bahar alerjisi mi yaşıyorsunuz? Sık astım atakları mı yaşıyorsunuz? C vitamini eksikliği, bu sorunların her ikisinde de artışa neden olabilir.
C vitamininin genel bir antihistaminik etkiye sahip olduğu ve genel olarak bronşiyal yanıtı azalttığı gösterilmiştir. Serbest radikaller, astım hastalarında olduğu gibi hava yolu tıkanıklığının nedenine katkıda bulunur. C vitamininin vücuda zarar vermeyen “radikal bir çöpçü” olduğu bilinmektedir.
IV tedavisi ile C vitamini alımınızı artırmak, alerji ve astımda fayda sağlar

Antioksidan Etkiler

Oksidasyon, vücudunuzda meydana gelen normal bir kimyasal süreçtir. Bu süreçte stres, alkol tüketimi ve sigara gibi şeylerle oluşan aksaklıklar, oldukça dengesiz ve zarar verici moleküllerin oluşmasına neden olur. Bu moleküllere “serbest radikaller” denir ve DNA’nıza zarar vererek kan damarlarınızda kanser ve kolesterol birikmesi gibi sağlık sorunlarına yol açabilir.
Araştırmalar, C Vitamininin etkili bir antioksidan görevi gördüğünü gösteriyor. Yüksek dozda C Vitamini almak, bu kimyasal sürecin oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir ve vücudunuzda serbest radikallerin gelişmesini ve hasara neden olmasını durdurabilir.

Bağışıklık Desteği

İster bir takviye ister bağışıklık destekleyici içecek yoluyla olsun, C vitamini almanın soğuk algınlığıyla savaşmanın harika bir yolu olduğunu muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu doğru! C vitamini vücudunuz için en iyi antiviral ajanlardan biridir.
C vitamini, bağışıklık sistemimizin bakteriyel, viral ve hatta mantar enfeksiyonlarını nötralize etme yeteneğini geliştirir.
Unutmayın, vücudunuz ağız yoluyla ancak bu kadar C vitamini emebilir. Daha yüksek dozlar muhtemelen gastrointestinal sisteminizde sorunlara neden olacaktır. IV tedavisi, vücudun yan etkiler olmaksızın daha yüksek dozlarda vitaminden faydalanmasını sağlar.