Alfa Lipoik Asit

IV Therapy

Online Randevu

Alfa Lipoik Asit

Antioksidanlar vücudun gıdayı yakıp enerjiye dönüştürürken çıkan atık maddelerle yani serbest radikaller ile savaşan maddelerdir.
Alfa Lipoik Asit (ALA), vücuttaki diğer antioksidanlarla birlikte hücrelerimizi oksidatif hasardan aktif olarak koruyan bir antioksidandır. İntravenöz yolla (IV) verilen Alfa Lipoik Asit besinler enerjiye dönüştürüldüğünde oluşan atık ürünler olan zararlı serbest radikalleri temizlenmesine yardımcı olabilir.
Diğer antioksidanlardan farklı olarak hem yağda hem de suda çözünür. Böylelikle tüm vücutta etkinlik gösterir. Ayrıca serbest radikalleri yani atıklara saldırıp temizlerken miktarı azalan antioksidanları yeniler ve tekrar aktif hale getirir. Örneğin glutatyon miktarını arttırarak yeniler.
Vücutta serbest radikallerin birikmesinin, hücresel hasarın birincil nedeni olduğuna inanılır. İlk başta vücudumuz bunu telafi eder, ancak zamanla onarım süreci zarar görür ve dokularımızı ve organlarımızı olumsuz yönde etkileyebilir.
ALA IV, daha fazla hasarın oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bu sürekli olarak dışarıdan toksinlere, toza, bakterilere ve UV ışığına maruz kalan ve aynı zamanda dahili olarak üretilen serbest radikallerin saldırganlığına maruz kalan cildimiz için çok önemlidir.
Alfa lipoik asit vücudumuzdaki her hücrede doğal olarak bulunur. Takviyesi, hücresel hasarı önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur ve ayrıca vücuttaki E vitamini ve C seviyelerini destekler. ALA, vücudun daha fazla enerji üretmesine yardımcı olarak bireylerin daha iyi ve daha uyanık hissetmelerini sağlar.

ALA IV TEDAVİSİ AVANTAJLARI

Bu antioksidan, yaşlanmanın ve hücresel hasarın önlenmesi sağlar ve yaşlanma karşıtı terapi olarak ALA IV tedavisi, cilt kalitesini iyileştirmeye ve ince çizgiler ve kırışıklıklar dahil olmak üzere yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Alfa Lipoik Asit infüzyonları oral takviyelere göre çeşitli avantajlar sunar:
IV yolla verildiğinde, ağızdan alıma göre yüksek oranda emilebilir.
ALA vücudun işleyişini geliştirir ve cildin durumunu iyileştirir.
Alfa Lipoik Asit Aşıları çok düşük toksisite seviyesine sahiptir, yani doğru doz uygulandığı sürece zarar verme riski yoktur.
IV takviyeleri doğrudan kan dolaşımına girdiğinden, sadece daha iyi emilmekle kalmaz, aynı zamanda hassas mideleri olan kişiler için daha uygundur. IV takviyeleri toksik değildir ve vücuttan kolayca atılırken, oral takviyeler mide astarını tahriş edebilir.

ENDİKASYONLARI

Alfa-lipoik asit, diyabetik hastalarda kan şekeri düzeylerini düşürebilir. Serbest radikalleri öldürme yeteneği, diyabetin neden olduğu sinir hasarı olan kişilerde (periferik nöropati olarak adlandırılır) ağrı, yanma, kaşıntı, karıncalanma ve uyuşmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Alfa-lipoik asit bu amaçla yıllardır kullanılmaktadır ve damar içi uygulamaların bu hissi azalttığına dair çalışmalar mevcuttur
Alfa lipoik asit ayrıca kardiyak otonom nöropati, retinopati, katarakt, demans, kronik yorgunluk sendromu (CFS), HIV/AIDS, kanser, karaciğer hastalığı, Wilson hastalığı, kardiyovasküler hastalık, periferik arter hastalığı (PAD), Burger hastalığı ve Lyme için de kullanılabilir.
Ayrıca Alfa lipoik asit (ALA), insan vücudunda son derece faydalı işlevleri yerine getirir:
ALA, enerji rezervlerimizi korumaktan sorumludur
Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur
Vücudun fonksiyonlarını destekler
Vücut ağırlığını kontrol altında tutar ve kilo vermeye yardımcı olmak için kullanılır.
Cilt kalitesini iyileştirir (elastikiyet, ton ve doku)
Cildin parlaklığını ve parlaklığını desteklerler
Hiperpigmentasyonu ve güneş hasarını azaltabilirler.
İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltırlar
Diğer tedavilerin yan etkilerini azaltabilirler.
Her enjeksiyon, uygulama için güvenli olan doğal bileşenler kullanır.
Birçok popüler yaşlanma karşıtı enjeksiyon yalnızca vücudun belirli bölgelerine odaklanırken, ALA IV tedavisi kan dolaşımına damardan verilir ve bu da tüm vücutta cilde fayda sağlar.