Vücut Mezoterapisi

Güzellik

Online Randevu

Vücut Mezoterapisi Nedir?

Vücut mezoterapisi güvenli ve kolay bir tedavidir.
Seçilmiş ürünlerden oluşan bir karışım, selülit, çatlak, yara izi veya sarkıklığı tedavi etmek istediğiniz bölgelere mikroenjekte edilir. Maddeler, yağ birikintilerini parçalamak için intradermal düzeyde çalışır. Venöz ve lenfatik mikro dolaşımınızı aktive ederek metabolizmanızı hızlandırır ve idrarınız yoluyla fazla sıvı ve toksinlerin atılmasına yardımcı olurlar. Ayrıca cildin kolajen ve elastin yapılarını güçlendirirler.
Mezoterapi, dokuyu tonlamanın ve uyarmanın ve enjeksiyon olmadan cildin görünümünü ve hissini iyileştirmenin en iyi yollarından biridir.

Nasıl Çalışır?

Mezoterapi, cildi fiziksel ve kimyasal olarak iki farklı şekilde uyaran bir tekniktir.

Fiziksel (veya mekanik) Stimülasyon

Fiziksel (veya mekanik) stimülasyon, deride çok sayıda mikroperforasyon (dermise uzanan küçük kanallar) oluşturmayı içerir. Bu kontrollü tahriş, kolajen ve elastin sentezini doğal olarak yeniden aktive etmek için fibroblastları uyarır. Böylece doğal hızlandırılmış hücre yenilenmesi gözlemlenir.

Mikrokanallar Oluşturma

Mikrokanallar oluşturmak, cildin aktif bileşenlerin (drenaj, lipolitik, selülit önleyici ve yenileyici ajanlar) emilimini %80’den fazla artırmasına yardımcı olur.
Stimülasyonun etkisi mikro deliklerin derinliğine göre değişir.

Yüzeysel (0,25 mm ile 0,5 mm Arası)

Parlaklık, nemlendirme, genişlemiş gözenekler ve cilt elastikiyetini uyarmaya odaklanır. Tedavi sonrası iyileşme hızlıdır.

Derin (Yüzde 0,75 mm ile 1,5 mm Arasında ve Gövdede 2 mm)

Doğrudan dermis üzerinde çalışılır. Yenileyici ve cilt sıkılaştırıcı etki daha güçlüdür, daha fazla tahriş olur ve tedavi sonrası iyileşme biraz daha uzun sürer.

Kim ve Ne İçin?

Mezoterapi tedavi için ideal durumlar:

 • Selülit
 • Krep/Buruşuk Cilt
 • Sarkma
 • Gevşeklik
 • Çatlaklar
 • Yara İzleri
 • Su Tutma

  Vücut mezoterapisi tüm cilt tipleri için uygundur.

Seans Sırasında Neler Oluyor?

Tedavi edilecek alan temizlenip titizlikle dezenfekte edildikten sonra, özel probleminiz için konsantre aktif maddeleri içeren bir solüsyon uygulanır. Ardından, mikro deliklerin derinliğini (0.25 mm ile 2 mm arasında) seçilir ve cihaz cilt yüzeyinden farklı yönlerde birkaç kez gezdirilir.
Tedaviden sonra cilt sıcak hissedilir ve pembe görünür.Derin tedavide birkaç küçük kanama olabilir.
Bir vücut mezoterapi seansı yaklaşık 20 ila 30 dakika sürer ve her 1 ila 2 haftada bir olmak üzere 5 ila 10 tedaviden oluşur.

Kontrendikasyonlar

 • Hamilelik veya Emzirme
 • Egzama
 • Tedavi Edilecek bölgede Yara veya Enfeksiyon
 • İyileşmemiş Yara İzi
 • Antikoagülan (Kan Sulandırıcı) Almak

Seanstan Sonra Neler Beklenecek?

Seans sonrası 24-48 saat kızarıklık ve hafif şişlik olabilir. Sosyal yaşantınızda herhangi bir aksama olmaz Tedavinizi takip eden hafta içerisinde uygun bir krem kullanılabilir.
Tedavi edilen bölgeye dokunmadan önce en az dört saat beklenmesi önerilir.
Yüzme havuzu, sauna veya buhar odası kullanmadan önce 48 saat beklemelisiniz.

Kaç Seansa İhtiyacım Var?

Optimal sonuçlar için, bireysel hedeflerinize bağlı olarak 1 veya 2 haftalık aralıklarla 5 ila 10 tedaviden oluşan bir kür takip etmek önemlidir.

Acıtır Mı?

Tedavi edilen bölgedeki mikro deliklerin derinliğine bağlı olarak, tedavi bazı kişilerde bir miktar rahatsızlığa neden olabilir.Tedaviden 20-30 dakika önce anestezik bir cilt kremi uygulanır.