Dermapen

Güzellik

Online Randevu

Dermapen

2012 yılında Amerika’da yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilen Dermapen yöntemi, sivilce ve yara izlerinin ve çatlakların belirginliğini de azaltır.
Antik Çin tarihine dayanan mikroiğne sisteminin modernize edilmiş hali olan dermapen tedavi sistemi özellikle yüz, el ve boyunda tercih edilmektedir. Tüm cilt tipleri için uygundur ve ince uçlu olduğundan boyun, kol içleri gibi kadınların uygulamaktan kaçındığı hassas bölgelere uygulanabilir.

Dermapen Nedir?

Dermapen cilde mikro iğneleme uygulamak için kullanılır. Verdiği hasarla cildin doğal elastin ve kolajen üretimini uyarır. Böylece ciltteki hasarlı dokular yeniden aktif hale gelir ve hızlı bir şekilde onarılır.

Dermapen Nasıl Çalışır?

Dermapen uygulaması sayesinde ciltte titreşimli iğneler ile birçok mikro kanal açılır ve cildin kendi iyileşme mekanizmaları harekete geçirilir. Aynı zamanda bölgeye uygulanan mezoterapi solüsyonları, hyarulonik asit, PRP veya CGF bu kanallardan kolayca emilerek doku yenilenmesi çok daha hızlı ve sağlıklı olur.

Kullanım Alanları

Cilt sorunlarının (sivilce, cilt yenilenmesi, geniş gözenekler, ince çizgiler, güneş lekeleri, yara izleri vb.) yanı sıra çatlakların tedavisinde kullanılır. Cildin yeniden yapılanmasına ve kolajen dokusunun güçlenmesine katkı sağlar.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi cilt iyice temizlenir ve dezenfekte edilir. Tedavi gerektiren bölgeye hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları, PRP veya CGF uygulanır. Otomatik, titreşimli iğneleme tekniği ile bu maddelerin emilimini ve tedavi edici etkisini artırmak için cilt üzerinde mikro kanallar açılır.

Dermapen Kaç Seansta ve Ne Sıklıkla Uygulanır?

Dermapen işlemi cilt problemine göre 2-6 seansta uygulanabilir. Seanslar 15-30 gün arayla yapılır. Hekim uygun gördüğü takdirde tedavi tekrarlanabilir.

İşlem Ağrılı Mı?

Ağrıyı en aza indirmek için Dermapen işlemi öncesi cilde anestezik krem ​​sürülür. Uygulama yöntemi kolay ve rahattır. İşlem sonunda yatıştırıcı bir maske uygulanır.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedaviden sonra oluşabilecek hafif pembelik ve yanma hissi yaklaşık 6 saat içinde geçer ve sonrasında kendiliğinden geçer. İşlemden sonra doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının. 2 gün boyunca yorucu sporlardan, sıcak sudan, hamamdan, saunadan veya solaryumdan kaçının. Su bazlı nemlendirici kullanın ve ilk 24 saat makyaj yapmayın.

Dermapen’in Yan Etkileri

Dermapen’in herhangi bir riski ve yan etkisi yoktur.

Dermapen Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Alfa hidroksi asit (AHA), izotretionin,alan kişiler. Son bir ay içinde tedavi görenler, cilt kanseri, siğiller, güneş ketaozu ve aktif cilt enfeksiyonu olanlar, kanama sorunu olanlar ve kan sulandırıcı kullananlar, kemoterapi, radyoterapi veya kortikoterapi görenler, kontrolsüz şeker hastalığı olanlar, son 6 ayda kozmetik yüz cerrahisi, keloid (aşırı hücre çoğalması nedeniyle anormal yara iyileşmesi) olan kişiler Dermapen tedavisi yaptıramazlar.