Gaps Danışmanlığı

Kişiye Özel Sağlık

Online Randevu

Gaps Danışmanlığı Nedir?

Türkçe karşılığı “Bağırsak ve Psikoloji/Fizyoloji Sendromu” olan GAPS “Gut And Psychology/Physology Syndrome” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bağırsak ile beyin/beden arasındaki ilişkiden doğan hastalıkların uluslararası ifadesidir.

Hasarlı ve geçirgen bağırsak duvarı ile anormal bağırsak florası nedeniyle oluşan toksinler beyin ve bedene yerleşerek çaresiz olarak bilinen psikiyatrik ve otoimmum (bağışıklık sisteminin yanlış çalışmasıyla oluşan) hastalıklara neden olur. Gaps tedavisi ile toksin yükünden arınma, hastalıkların iyileşmesi içinde kapı açar.

Bağırsaktaki bakteri dengesizliği ve hasarlı sızıntılı bağırsak sendromında (leaky Gut Syndrome) görülen bazı belirtiler Ağız kokusu, Gastrit, Gaz, Hazımsızlık, İBS, İshal, Kabızlık, Kötü kokulu anormal görünümlü dışkı, Mide ekşimesi, Pamukçuk, Reflü, Ülser, Gıda İntoleransları, Ülseratif Kolit, Crohn.

Psikiyatrik hastalıklardan bazıları Otizm, Şizofreni, Epilepsi, Depresyon, Anksiyete, Bipolar bozukluk, OKB, Panik atak, Dikkat eksikliği bozukluğu ve Hiper aktivite bozukluğu, Disleksi, Dispraksi, Yeme bozuklukları(Anoreksiya,Blumiya).

Otoimmum hastalıklardan bazıları: Akne, Alerjiler, Anemi, Saç dökülmesi, Artrit, Astım, Bellek problemleri, Çölyak, Demans (Bunama), Egzema, Eklem ağrıları, Enzim ve Hormon bozuklukları, Gelişme geriliği, Gıda alerjileri, Gıda intoleransları, otoimmum troidit(Haşimato), Kolestrol problemleri, Kronik yorgunluk, Kulak enfeksiyonları, Migren, MS (Multıpl Skleroz), PMS-Regl problemleri, Parkinson, Romatoid artrit (RA), Sedef, Sistit, Tansiyon problemleri, Troit problemleri, Uyku problemleri.