Saç Dizaynı

PRP Tedavisi Nedir?

PRP kişiden bir miktar kan alınıp özel bir işlemden geçirilerek plazmasının ayrıştırılması ve vücuda gerekli bölgeye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen “platelet yada trombosit “denilen hücrelerden zengin bir plazmadır. Temel  görevleri kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler, içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesi ve doku rejenerasyonu yani yenilenmesinde önemli role sahiptir. Kozmetik dermatolojide kullanımı cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi, saç dökülmesini önlemek amaçlı kullanıldığı gibi ortopedik tedavilerde eklem içi enjeksiyon şeklinde uygulanır. PRP tedavisi, vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme yenilenme sağlar.

PRP İle Saç Tedavisi

Günlük 100-150 tel saç dökülmesi normal kabul edililebilir.Daha  fazla  saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır. PRP uygulaması saç tedavisinde de başarılı sonuçlar vermektedir.Özellikle saç dökülmesinde oldukça etkin sonuçlar alınmakadır PRP işlemi sırasında hastanın kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plazma dökülen bölgeye enjekte edilir. Bu yöntem özellikle genetik dökülmelerde etkilidir. Saç mezoterapisi de yine genetik dökülmesi olanlara uygulanabilir Her iki uygulama kombine edilebilir  Bu uygulamanın temelinde doku yenilenmesi vardır. PRP ile saç tedavisi 30 dk. kadar sürer. PRP sonrasında da herhangi bir iz kalmamakta ve kişi hemen rutin hayatına devam edebilmektedir.
PRP ile saç tedavisi ortalama 15 günde bir en fazla 30 dakika uygulanır .Genellikle 4seans tekrarlanır . Bu yöntemin en önemli avantajı, özel plazmanın hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.