Kimyasal Peeling

Leke tedavisinde lekeye neden olan mekanizmalarla savaşacak farklı tedavi yaklaşımları mevcuttur. Genelde ilk başvurulan yöntem, bilinen en eski yöntemlerden biri olan ancak gelişen teknoloji ile sürekli yapısı yenilenen kimyasal peelingdir.
Yaz ayları bittikten sonra karşılaşılan en büyük sorunların başında güneş lekeleri gelir. Leke tedavisinde lekeye neden olan mekanizmalarla savaşacak farklı tedavi yaklaşımları mevcuttur. Genelde ilk başvurulan yöntem, bilinen en eski yöntemlerden biri olan ancak gelişen teknoloji ile sürekli yapısı yenilenen kimyasal peeling uygulamasıdır.
Kimyasal peeling’de salisilik asit, glikolik asit, fitik asit kombinasyonu tercih edildiğinde hem cilt içinde renk üreten hücrelerin çalışma hızı düşebilir, hem de derinin yenilenme kapasitesinin artması ile ölü dokudan arındıkça mat ve cansız görünüm azalır.
Peeling uygulamalarından sonra karşılaşılan ilk sorunun günlük hayata ne zaman dönüldüğüdür. Oluşan kızarıklık ve döküntüler üç gün içinde düzelir ve kesinlikle kişinin sosyal hayatını engellemez.