Alfa Lipoik Asit

Antioksidanlar vücudun gıdayı yakıp enerjiye dönüştürürken çıkan atık maddeler yani serbest radikaller ile savaşan maddelerdir.
Alfa Lipoik Asit (ALA), vücuttaki diğer antioksidanlarla birlikte hücrelerimizi oksidatif hasardan aktif olarak koruyan bir antioksidandır. İntravenöz yolla (IV) verilen Alfa Lipoik Asit besinler enerjiye dönüştürüldüğünde oluşan atık ürünler olan zararlı serbest radikalleri temizlenmesine yardımcı olabilir.

Diğer antioksidanlardan farklı olarak hem yağda hemde suda çözünür Böylelikle tüm vücutta ekinlik gösterir.Ayrıca serbest radikalleri yani atıklara saldırıp temizlerken miktarı azalan antioksidanları yeniler ve tekrar aktif hale getirir.Örneğin glutatyon miktarını arttırarak yeniler .

Vücutta serbest radikallerin birikmesinin, hücresel hasarın birincil nedeni olduğuna yaygın olarak inanılmaktadır. İlk başta vücudumuz bunu telafi eder, ancak zamanla onarım süreci zarar görür ve dokularımızı ve organlarımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

ALA IV, daha fazla hasarın oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bu sürekli olarak dışarıdan toksinlere, toza, bakterilere ve UV ışığına maruz kalan ve aynı zamanda dahili olarak üretilen serbest radikallerin saldırganlığına maruz kalan cildimiz için çok önemlidir.

Alfa lipoik asit vücudumuzdaki her hücrede doğal olarak bulunur. Takviyesi, hücresel hasarı önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur ve ayrıca vücuttaki E vitamini ve C seviyelerini geri kazanmaya yardımcı olabilir. ALA, vücudun daha fazla enerji üretmesine yardımcı olarak bireylerin daha iyi ve daha uyanık hissetmelerini sağlar.

ALA IV ATIŞ AVANTAJLARI

Bu antioksidan enjeksiyon, yaşlanmanın ve hücresel hasarın önlenmesi için hızlı bir yoldur. Düzenli bir yaşlanma karşıtı terapi olarak ALA IV atışları, cilt kalitesini iyileştirmeye ve ince çizgiler ve kırışıklıklar dahil olmak üzere foto yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Saf, antioksidan bakımından zengin bir enjeksiyon olarak Alfa Lipoik Asit infüzyonlarımız, oral takviyelere göre çeşitli avantajlar sunar:

Antioksidanlar, IV yoluyla verildiğinde, ALA takviyeleri ağızdan alındığında vücudun aldığı aktif bileşen emiliminin %15’ine kıyasla yüksek oranda emilebilir.

ALA vücudun işleyişini geliştirir ve cildin durumunu iyileştirir.

Alfa Lipoik Asit Aşıları çok düşük toksisite seviyesine sahiptir, yani doğru doz uygulandığı sürece hayati organlara zarar verme riski yoktur.

IV takviyeleri doğrudan kan dolaşımına girdiğinden, sadece daha iyi emilmekle kalmaz, aynı zamanda hassas mideleri olan kişiler için daha uygundur. IV takviyeleri toksik değildir ve kolayca atılırken, oral takviyeler mide astarını tahriş edebilir.

TEDAVİ ENDİKASYONLARI

ALFA LİPOİK ASİT

Alfa-lipoik asit, diyabetik hastalarda kan şekeri düzeylerini düşürebilir. Serbest radikalleri öldürme yeteneği, diyabetin neden olduğu sinir hasarı olan kişilerde (periferik nöropati olarak adlandırılır) ağrı, yanma, kaşıntı, karıncalanma ve uyuşmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Alfa-lipoik asit bu amaçla yıllardır kullanılmaktadır ve damariçi uygulamaların bu şikayetleri azalttığına dair çalışmalar mevcuttur

Alfa lipoik asit ayrıca kardiyak otonom nöropati, retinopati, katarakt, demans, kronik yorgunluk sendromu (CFS), HIV/AIDS, kanser, karaciğer hastalığı, Wilson hastalığı, kardiyovasküler hastalık, periferik arter hastalığı (PAD), Burger hastalığı ve Lyme için de kullanılabilir.

Ayrıca Alfa lipoik asit (ALA), insan vücudunda son derece faydalı işlevleri yerine getirir:

 • ALA, enerji rezervlerimizi korumaktan sorumludur
 • Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur
 • Vücudun fonksiyonlarını destekler
 • Vücut ağırlığını kontrol altında tutar ve kilo vermeye yardımcı olmak için kullanılır.
 • Cilt kalitesini iyileştirir (elastikiyet, ton ve doku)
 • Cildin parlaklığını ve parlaklığını desteklerler
 • Hiperpigmentasyonu ve güneş hasarını azaltabilirler.
 • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltırlar
 • Diğer tedavilerin yan etkilerini azaltabilirler.
 • Her enjeksiyon, uygulama için güvenli olan doğal bileşenler kullanır.
 • Birçok popüler yaşlanma karşıtı enjeksiyon yalnızca vücudun belirli bölgelerine odaklanırken, ALA IV iğnesi kan dolaşımına damardan verilir ve bu da tüm vücutta cilde fayda sağlar.