PB Serum

Mezoterapi

Online Randevu

PB Serum

Cilt gençleştirmenin önemi son yıllarda çok daha fazla anlaşılmış olup, bu konudaki çalışmalar hız kazanmıştır. Cildi, genç yaşlardan itibaren ihtiyacı doğrultusunda ne kadar beslersek, kollajen canlılığını uyarırsak yaşlanmasını o denli yavaşlatabileceğimiz anlaşılmıştır. Bu konudaki son yeniliklerden birisi, PB enzimatik serum uygulamasıdır. Bu uygulama, yeni ve benzeri olmayan yüksek molekül ağırlıklı hyalüronik asitin 3 enzimle uyumlu beraberliğine dayanan bir uygulamadır. 3 ayrı formatı olan bir üründür. Hyalüronik asit ve enzim birlikteliğiyle çalışan tek uygulamadır. Enzimler son derece seçici olup, yalnızca vücutta substratlarını etkiledikleri için yan etkileri yok denecek kadar azdır. PB Serum içerisinde değişik oranlarda kollajenaz, lipaz ve liyaz enzimleri bulunur. Enzimler, hyalüronik asitle aktiflenince birbiriyle sinerjik etki göstererek çalışırlar. Ürünümüz dokulardaki bozuk, yaşlanmış, yapısı bozuk kolajenleri yıkıp, yeni kolajen üretilmesini sağlar. Ürünümüzün High, Medium ve Low olmak üzere 3 formu vardır.
 

PB HIGH

Bu form içinde kollajenaz enzim yüzdesi fazladır ve şu durumlarda tercih edilir: Her türlü yara izi, skar dokusu, yanık dokusu, selülit, çatlak gibi dirençli fibröz dokularda, Çoğunlukla 40 yaş üstü ciltlerin kırışıklık ve sarkma sorunlarında, cilt yenilenmesi, sıkılaşması amacıyla uygulanır.

PB MEDIUM

Bu form içinde lipaz enzim yüzdesi daha fazladır,şu durumlarda tercih edilir: Gıdıda, cildin sarkması neticesinde çene devamlılığının, şakak bütünlüğünün bozulduğu yağlı ciltlerde çene kontürünü düzeltmek, alt yüzü incelterek şekil vermek için kullanılır. Sarkmayı arttıran yağ ağırlığı azaltılırken aynı zamanda cildin sıkılaşması sağlanır. Kollar, bacaklar, karın, kalça, bel vs. gibi lokal yağ birikimi olan vücudun tüm bölgelerinde daralma ve cildi yenilemek amacıyla, yağ enjeksiyonları sonrası dağılmadan kalan fibrolipodistrofilerde kullanılır.

PB LOW

Bu formda Liyaz enzimi daha yoğun olup ciltteki ödemi çözer. Tercih edildiği klinik durumlar şunlardır: Gözaltı torbalarının tedavisinde, 40 yaş altı ciltleri gençleştirmek, sıkılaştırmak amacıyla tüm vücut bölgelerinde uygulanır. Uygulama mezolift, mezoterapi yöntemiyle enjeksiyonla veya kanül kullanılarak yapılır. Soruna göre tek seans veya birkaç seansta uygulanabilir. Tek başına yada diğer yöntemlerle beraber uygulanabilir.