Yüz Botoksu

Botoks Uygulamaları

Online Randevu

Kozmetik botoksla kasları geçici olarak felç etmek için botulinum toksin tip A, özellikle OnabotulinumtoxinA kullanır. Bu yüz kırışıklıklarının görünümünü azaltır.

Botoks tedavisi minimal invazivdir. Göz çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklıklar için güvenli ve etkili bir tedavi olarak kabul edilir. Alın bölgesinde de göz arasında kullanılabilir.

2016 yılında yapılan bir klinik araştırmaya göre, Botox alın kırışıklıklarının azaltılması için basit, güvenli ve etkili bir tedavidir.

2016 yılında Botox ve benzeri ilaçlar kullanılarak kırışıklarla mücadelede 4,5 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirilmiştir. Bu bir numaralı cerrahi olmayan kozmetik prosedürdür.

 

Botoks Hazırlığı

Kozmetik botoks, ameliyatsız, ofis içi bir tedaviyi içerir. Minimum hazırlık gerektirir. İşleminizden önce alerjileriniz veya tıbbi durumlarınız hakkında bilgi vermelisiniz. .

İşlemden önce tüm makyajınızı çıkarmanız ve tedavi alanını temizlemeniz gerekebilir. Morarma riskini azaltmak için aspirin gibi kan inceltici ilaçlardan da kaçınmanız gerekebilir.

 

Kozmetik Botoks ile Vücudun Hangi Bölgeleri Tedavi Edilebilir?

Kozmetik olarak enjektabl aşağıdaki alanlarda kullanılabilir:

  • Orta ila şiddetli kaş çatma çizgilerini tedavi etmek için kaşlar arasındaki alan (glabellar bölge)
  • Genellikle kaz ayağı çizgileri olarak bilinen göz çevresi

 

Kozmetik Botoks Nasıl Çalışır?

Kozmetik Botoks, sinir sinyallerini ve kas kasılmalarını geçici olarak bloke ederek çalışır. Bu, göz çevresindeki ve kaş arasındaki kırışıklıkların görünümünü iyileştirir. Ayrıca yüz kaslarının kasılmasını engelleyerek yeni çizgilerin oluşumunu yavaşlatabilir.

Minimal invaziv bir işlemdir. Kesi veya genel anestezi içermez. Ağrı veya rahatsızlıktan endişeleniyorsanız, topikal bir anestezik veya buz tedavi alanını uyuşturabilir.

İşlem sırasında,  3-5 enjeksiyonluk botulinum toksini tip A uygulamak için ince bir iğne kullanılır. Hedeflenen alanı kaşların arasına enjekte edilir. Kaz ayaklarını düzeltmek için genellikle her bir gözün yanına üç enjeksiyona ihtiyacınız olacaktır.

Tüm prosedür yaklaşık 10 dakika sürer.

 

Riski veya Yan Etkisi Var Mı?

Küçük morarma veya rahatsızlık meydana gelebilir, ancak birkaç gün içinde düzelmelidir. 

 

Kozmetik Botokstan Sonra Neler Beklenir?

Tedavi edilen bölgeye ovuşturmaktan, masaj yapmaktan veya herhangi bir baskı uygulamaktan kaçının. Bu eylemler Botoksun vücudun diğer bölgelerine yayılmasına neden olabilir. Bu, sonuçlarınızı olumsuz etkileyebilir. Kaş arasına enjekte edilirken, üç ila dört saat boyunca uzanmayın veya eğilmeyin. Bunu yapmak Botoks’un yörünge kenarının altına kaymasına neden olabilir. Bu muhtemelen bir göz kapağı sarkmasına neden olabilir.

Tedaviden sonra çok az veya hiç kesinti beklenmiyor. Çoğu durumda normal faaliyetlerinize hemen devam edebilmelisiniz.

Olası iyileştirmeleri anlamak ve gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir. Tedaviden 1-2 gün sonra gözle görülür sonuçlar beklenebilir. Botoksun tam etkisi tipik olarak dört aya kadar sürer. Ayrıca kasları gevşeterek ince çizgilerin geri dönmesini önlemeye yardımcı olabilir.

 

Görünüm

Kozmetik Botoks, göz çevresi ve alındaki ince kırışıklıkların azaltılması için FDA onaylıdır. Nispeten güvenli ve invaziv değildir.

Bir sağlayıcı seçerken, Botox Cosmetic’i yönetme lisansına sahip olduklarını onaylayın. Sağlayıcınıza herhangi bir alerji veya tıbbi durum hakkında bilgi verin ve tedavinizin ardından herhangi bir yan etki yaşarsanız hemen arayın. Sonuçlar yaklaşık dört ay sürmelidir ve kırışıklıklarınızın azalmasını sürdürmek için ek enjeksiyonlar yapmak mümkündür.