Koltuk Altı Botoksu

Botoks Uygulamaları

Online Randevu

Terleme normal bir vücut fonksiyonudur.

Hepimiz vücudun sabit bir sıcaklıkta kalmasına yardımcı olmak için terleriz, böylece içerideki tüm kimyasal reaksiyonlar düzgün çalışır.

Hava sıcakken, egzersiz yaptığımızda, stresli veya endişeli olduğumuzda daha çok terleriz.

Sinir sisteminden bir mesaj aldığınızda ter bezleriniz çalışır, eğer çok fazla mesaj alırlarsa çalışmaya devam ederler ve aşırı terleyebilirsiniz. Buna hiperhidroz denir; Bu kollarınızın altında olursa buna aksiller hiperhidroz denir.


ETKİ MEKANİZMASI

Botulinum toksini, Clostridium botulinum adlı bakteri tarafından üretilen bir proteindir.’Botoks’ deriye enjeksiyon yoluyla verilen bir tedavidir.Deriye küçük dozlarda enjekte edildiğinde, ter bezlerini besleyen sinir sisteminden gelen sinyalleri bloke eder.Sinirlerin ucundaki kimyasalı bloke ederek çalışır, böylece bezler veya kaslar üzerinde çalışamaz. Ter bezleri durumunda, terlemeyi azaltmak için kapanır.


NASIL UYGULANIR?

Tedavi, terlediğiniz bölgeleri belirleyebilmemiz için koltuk altlarınıza iyot solüsyonu ve nişasta tozunun uygulanmasını içerir. Bunu cilde bir dizi küçük enjeksiyon izleyecektir. İğneler çok incedir ve her seferinde enjekte edilen miktar küçüktür. Biraz batma olsa da tüm işlem yaklaşık yirmi dakika sürer ve çok rahatsız edici değildir.


ÖNCESİNDE NE YAPMALI?

Randevu saatinizden 24 saat önce koltuk altlarınızı traş etmeyiniz ve deodorant kullanmayınız. Lütfen koyu / siyah giysiler giyin, çünkü iyot çözeltisi birkaç gün boyunca lekelenecek olan cilde boyanır.


SONRASINDA NE YAPMALI?

Tedaviden hemen sonra normal aktivitenize dönebilirsiniz ancak lütfen en az 2/3 gün deodorant kullanmaktan kaçının.


ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Botox kalıcı bir tedavi değildir ve bazı kişiler diğerlerinden daha fazla fayda görebilir. Aşırı terlemede Botox semptomları durdurmaya veya büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Bu genellikle tedaviden sonraki iki hafta içinde gerçekleşir ve etkiler üç ile altı ay arasında sürebilir. 


YAN ETKİLERİ VAR MI?

Tedaviyi yapan doktor deneyimli olduğu ve çevredeki bölgenin anatomisini bildiği sürece, nadiren ciddi yan etkiler görülür.  Enjeksiyon bölgesinde ağrı ve morarma olabilir  ancak geçicidir.