Ebru Uygun

1971 yılında İstanbul’da doğdu. Avusturya Saint George Ticaret Lisesi’nden sonra Cenevre Webster Üniversitesi’nde İşletme ve Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu.
1994 yılında Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nı (TOÇEV) kurdu. 2019 yılında 25. yılını kutlayan vakıfta, hâlen Yönetim Kurulu Başkanı olarak aktif çalışmalarına devam etmektedir.
Türkiye’ye döndüğünde aile şirketinde iş hayatına başlayan Uygun halen aktif olarak iş yaşamına devam ediyor olup, aile şirketi olan ELPA Tekstil’in Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Türkiye’de Yaşam Atölyesi’nden danışmanlık ve mentorluk eğitimi aldı. Kronik rahatsızlığının tedavisi için Amerika’da bulunduğu dönemde Life Mastery Institute’ta Dreambuilder Coaching eğitimi aldı. Bu eğitimini Amerika’da, tedavi gördüğü Cleveland Clinic’te, profesyonelliğe taşıdı.
2021’de Yale University Coursera kapsamında “The Science of Well-being” programını ve Renaissance Life Therapies’den “Cognitive Behavioral Therapy” eğitimini başarıyla tamamlayarak, çalışmalarına katkı sağlamaktadır.
İlkini Amerika’da kronik hastalarla çalışarak gerçekleştirdiği Hayalini Yarat Atölyesi’ni zaman içinde geliştirdi ve dönüştürdü. Ebru Uygun, 2017 yılından beri Hayalini Yarat Atölyesi’ni ve sanatın iyileştirici gücü ile Ebru Sanatı ile mümkün olduğunca çok kişiyle paylaşarak bireylerin hayatlarında farkındalık oluşturmaya devam ediyor.