Ekibimiz

NUR TOPCU

Eskişehir Anadolu Lisesi’nde başladığım lise öğrenimimi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Aile Hekimliği uzmanlık eğitimini tamamlayarak check-up hekimliği, genel dahiliye polikliniği ve acil servis sorumlu hekimliği yaptım. Bütüncül yaklaşım her zaman ilgimi çekti ve hastalarımı böyle bir yaklaşımla tedavi etmeye çalıştım. Sağlık Bakanlığı GETAT eğitimlerine katılarak mezoterapi ve ozon terapi sertifikalarını aldım. Medikal estetik eğitimlerine ve Medipol Üniversitesi’nden Estetik İp Askı sertifika eğitimine katıldım. Bütüncül tıp yaklaşımı çerçevesinde TÜBİTAK’ın düzenlediği damardan detoksifikasyon, holistik beslenme, bütüncül tıp eğitimleri ile eklemiçi enjeksiyon ve kuru iğne gibi ağrı tedavi eğitimleri için “Camp İnject”e katıldım. GAPS (gastropsikploji ve gastropsikoloji) eğitimlerine katılarak GAPS danışman hekimi oldum. Bu bakış açısı ve yaklaşımım ile çok örtüşen fonksiyonel tıpla tanıştıktan sonra Fonksiyonel Tıp Eğitim Platformu ve Univercity of Functional Medicine eğitimlerine devam ettim. Halen aynı zamanda muayenehane olan LifeZONE’da ekibimle beraber hastalarıma sağlıklı yaşam danışmanlığı yaparak, sofiasexhot hem estetik hem sağlık açısından yaşam kalitelerini arttırmalarına yardım etmekteyim. Sağlıklı ve güzel günler dilerim.

ASUNUR ÖZKALDIM
2012 yılında İstanbul Kadıköy Lisesinden mezun oldum ve Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandım. Lisans eğitimim sürecinde Erasmus Plus programı ile Hamburg Üniversitesine gitme hakkını kazandım ve burada toplum sağlığı, yeme davranışları, toplu beslenme sistemleri, proje yönetimi ve pazarlama gibi dersler alıp uluslararası öğrencilerle çeşitli etkinlik ve projelerde yer aldım. Lisans eğitimim süresince gastronomi ve mutfak sanatları bölümünden aldığım yemek kültürü ve pişirme teknikleri gibi derslerle kendimi geliştirme fırsatı buldum.

GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kartal Koşuyolu Kalp hastanesi, Bahçelievler Devlet Hastanesi, Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi gibi çeşitli hastanelerde yaptığım stajlar sayesinde, Klinik beslenme alanında çeşitli kliniklerde( nefroloji, kardiyoloji, ortopedi, hematoloji, gastroentoloji, yanık, psikiyatri vd.) bir çok vaka görme şansım oldu. Yoğun bakım hastaları, enteral-paranteral beslenme uygulamaları konusunda deneyim kazandım. Ayrıca toplu beslenme sistemleri konusunda; menü planlama, mutfak personel eğitimi, mutfak yönetimi konularında tecrübelerim oldu.

Lisans eğitimimde besin kimyası en sevdiğim dersti. Son sene almış olduğum Nütrasötikler seçmeli dersi ile bitkilerin/besinlerin hakkında daha çok öğrenmek istedim ve 2017 yılında mezuniyetimin hemen ardından Yeditepe Üniversitesin’de Fitoterapi Yüksek Lisans programına başvurdum ve kabul edildim.

2019 yılı şubat ayında Fonksiyonel Tıp Akademisinin düzenlemiş olduğu Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği eğitim programına başladım. Beslenme birey için estetik kaygılardan çok daha önemli bir yere sahiptir. Kişinin bedenini, bedeninin vermiş olduğu sinyalleri tanıması sağlanmalı ve sağlık profiline uygun doğru besin seçimleriyle bütüncül sağlığı desteklenmelidir.

2019 yılından beri Uzm. Dr. Nur Topçu’nun yanında Lifezone sağlık ve güzellik merkezinde diyetisyen olarak çalışmakta ve kişiye özel bütüncül sağlığını destekleyecek beslenme planları oluşturmaktayım.

 

 

SERPİL MERSİN

Uzun yıllar doğumhane, ameliyathane ve ortopedi servislerinde çalıştım. Ayrıca sertifikalı yara bakım hemşireliği yaptım. Evde hasta bakım ve hizmetlerinde görev aldıktan sonra ozon terapi hemşiresi olarak çalışmaya devam ettim. Aynı zamanda güzellik uzmanlığı ve estetisyenlik eğitimlerini tamamladım. Halen LifeZONE’da güzellik uzmanı ve estetisyen olarak görev yapmaktayım.

 

 

 

ÖZLEM ABACI

 

İstanbul’da doğdum. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi ile İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Opera Şarkıcılığı bölümünden mezun oldum. Halen İstanbul Devlet Operası sanatçısıyım ve seslendirme oyuncusuyum. Aynı zamanda müzik direktörlüğü ve koro şefliği görevlerini icra etmekteyim. Bunların yanında Türkiye’de ve Bangkok’ta aldığım mesaj eğitimleriyle “Thai masaj” ve “geleneksel Thai ayak” terapistliği yapmaktayım.