Yanak Dolgusu

Dolgu ile Yüz Gençleştirme

Online Randevu

Yanak Dolgusu

 
Genel güzellik anlayışında dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çökük yanaklar kişinin yüzünün olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur.
 

Yanak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

 
Kalıtımsal özellikler, kilo verme ya da yaşlanma gibi nedenler ile yanak bölgesinde hacim eksikliği varsa veya hacim kaybı oluşmuşsa ve ayrıca kişi daha dolgun yanaklara sahip olmak istiyorsa yanak dolgusu estetiği için uygun bir adaydır. Tüm bunların yanı sıra genel sağlığı yerinde olup uygun yaş aralığında olması gerekir. Dolgu enjeksiyonu tekniği ile yanak dolgusu, yüzdeki estetik sorunlara pratik ve hızlı bir çözüm sunmaktadır. Hastanın yanaklarındaki hacim eksiklikleri 15 dakika süren enjeksiyon operasyonu ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Dolgu malzemesi olarak genellikle cildin doğal yapısında da bulunan hyalüronik asit dolgu malzemesi ve türleri tercih edilir.
 

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

 
Yanak dolgu malzemesinin enjekte edilmesi ile yanağın yüzeyi geriye doğru dengelenirken yanak bölgesi hafifçe kaldırılır ve yuvarlak bir hale getirilir. Çevre doku yüzün açısının genişlemesi kontrol altına alınarak sıkılaştırılır. Yanak dolgusu tekniği yanak bölgesini dolgunlaştırmak ve yanakları konturlamak için estetik cerrahideki en etkili yöntemlerden biridir. Yanak dermal dolgu malzemeleri, yüzü yukarıya çekerek yüzün genç görünmesine yardımcı olur. Gözleri oyukluğu azalır, burnun şekli ortaya çıkar, alın ve çene çıkıklığı dengelenir.
 

Yanak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 
Yanak dolgusu enjeksiyonundan sonra yüzde hafif ödem ya da kızarıklık oluşabilir. Birkaç saat içinde kızarıklıklar, ödem ise bir iki gün içinde kendiliğinden geçecektir. Yanak dolgusunda olası komplikasyonları engellemek için öncellikle alanında uzman cerrah seçilmesi ve operasyonun mutlaka klinik ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. Başarılı bir şekilde uygulanan yanak dolgusu ile yüz daha estetik bir görünüme kavuşturulabilir. Çünkü çekici elmacık kemikleri, yüz güzelliğinde önemli bir rol oynar. İyi tanımlanmış yanaklar yüzün dengesini sağlar, yüzün profilden görünümünü iyileştirir ve yüzü daha genç bir görünüme kavuşturulur.